Cytuję za FB KS SMS Szklarska…

Cytuję za FB KS SMS Szklarska Poręba. Ogólnie kogoś poebao. To głupota porównywalna np. z pomysłem wybetonowania plaż nad Bałtykiem lub rozwaleniem Giewontu, żeby był niższy i łatwiej było wejść. #przyroda #polska #dewastacja #betonoza #sport #bieganie #rower

Drogą pod Reglami pobiegnie… OBWODNICA‼

Tak szanowne biegaczki i biegacze, cykliści, turyści, rekonwalescenci, spacerowicze, astmatycy, schorowani seniorzy i amatorzy spędzania czasu na wolnym powietrzu, czy wreszcie mieszkańcy Szklarskiej Poręby – to nie pomyłka. Według opracowanej koncepcji obwodnica ma przebiegać od strony Piechowic w okolice granitowego słupka czwartego kilometra Drogi pod Reglami i dalej Drogą pod Reglami w kierunku Szklarskiej Poręby, odbić w kierunku wyciągu i dalej połączyć się z drogą na Jakuszyce.

Powstaje więc kuriozalna sytuacja, w której buduje się coś, co pozwoli dojechać do unikalnego dla wielu osób w skali kraju waloru Szklarskiej Poręby jakim jest Droga pod Reglami jednocześnie… likwidując ten walor. Bo kto chciałby biegać, spacerować z wózkiem z dzieckiem, czy jeździć rowerem wzdłuż OBWODNICY? Czy po to warto jechać w Karkonosze?

Aspekty przyrodnicze inwestycji pomijamy, bo nie jesteśmy specjalistami od flory i fauny leśnej. Tu niech się wyrażą specjaliści z Lasów Państwowych i Karkonoskiego Parku Narodowego, czy przyrodnicy.

Szanowny Panie Burmistrzu, Szanowni Radni Miasta Szklarska Poręba, apelujemy: pochylcie się raz jeszcze nad opracowaną propozycją przebiegu obwodnicy. Wyjdźcie nieco szerzej z koncepcją niż mury Urzędu Miejskiego i kilku zainteresowanych instytucji. Mieszkańcy są niedoinformowani. Straci nasz klub, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, polski sport, mieszkańcy Szklarskiej i paradoksalnie… turyści. Bo nie wierzymy, że ci ostatni nie są w stanie poświęcić kilkunastu minut stania w korku, aby korzystać z naturalnych walorów Karkonoszy. Uważamy, że należy przeanalizować raz jeszcze problem powstania i przebiegu obwodnicy. Nie wiemy jak na natężenie ruchu na trasie Jelenia Góra – Jakuszyce wpłynie oddanie do użytku drogi S3 z Bolkowa do Lubawki. Czy utworzenie kilkuset miejsc parkingowych zapobiegnie błądzeniu kierowców po Szklarskiej Porębie tam i z powrotem w poszukiwaniu miejsca parkingowego i tworzeniu sztucznego tłoku? Nie podpisujcie się pod działaniami niszczącymi Drogę pod Reglami. Nie niszczcie jej. Niech zostanie w obecnym kształcie.

Dla wielu czytających ten tekst jest to zapewne zła wiadomość. Wydaje nam się, że w tej chwili problem stał się ogólnopolski. Zapraszamy do komentarzy, kontaktu i dyskusji z Panem Burmistrzem i członkami Rady Miasta Szklarska Poręba. Aby Drogą pod Reglami nie biegła obwodnica, a w spokoju korzystali z niej biegaczki i biegacze, cykliści, turyści, rekonwalescenci, spacerowicze, astmatycy, schorowani seniorzy i amatorzy spędzania czasu na wolnym powietrzu, czy wreszcie zwykli mieszkańcy Szklarskiej Poręby…

Źródło: FB

Możliwość komentowania została wyłączona.