Kalendarz Historyczny Formuły…

Kalendarz Historyczny Formuły 1: 3 kwietnia #abcf1 zapraszam do obserwowania

1977- Grand Prix USA West

Mario Andretti (Lotus) odnosi swoją trzecią wygraną w Formule 1. Amerykanin miał w tamtym momencie na karku już 37 lat, ale najlepsze rezultaty będą dopiero przed nim, bo łącznie wygra w swojej karierze 12 wyścigów i tytuł mistrzowski w 1978 roku. Na drugim miejscu uplasował się Niki Lauda (Ferrari), a na najniższym stopniu podium Jody Scheckter (Wolf).

1988- Grand Prix Brazylii

Alain Prost (Mclaren) zdobywa swoje 29 zwycięstwo. Drugim kierowcą na mecie jest Gerhard Berger (Ferrari), a trzecim Nelson Piquet (Lotus).

1998- Lewis Hamilton podpisuje kontrakt z Mclarenem

Na samym początku swojej kariery Lewis Hamilton nie miał łatwo. Pomimo ogromnego talentu nie pochodził z bogatej rodziny, a bez pieniędzy marzenia o motosporcie mogłyby się nie zrealizować. Jego ojciec musiał pracować na trzy etaty, żeby utrzymać rodzinę oraz wydatki na karting. Trzeci kwietnia 1998 roku był dniem, kiedy Hamiltonowie nie musieli dłużej martwić się kwestią finansową. Wtedy to trzynastoletniego Hamiltona zakontraktowano do szkółki juniorskiej Mclarena.

2005- Grand Prix Bahrajnu, trzecia wygrana Fernando Alonso

Trzeci wyścig sezonu trzecią wygraną Fernando Alonso w Formule 1. Na drugim miejscu finiszuje Jarno Trulli, a na trzecim Kimi Raikkonen. Obrońca tytułu i siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher po trzech wyścigach ma tylko dwa punkty w klasyfikacji, tracąc 24 oczka do Fernando Alonso. Ferrari nie ma szans wygrać normalnego wyścigu w tym sezonie. Na szczęście Tifosich i nieszczęście zwolenników bezpieczeństwa: taki wyścig się przydarzy.

2016- Grand Prix Bahrajnu, piąta wygrana z rzędu Nico Rosberga

Nico Rosberg idzie po tytuł wygrywając drugi wyścig sezonu, a piąty z rzędu (jak policzymy trzy ostatnie wyścigi sezonu 2015). Podium uzupełnią Kimi Raikkonen i Lewis Hamilton. Romain Grosjean po fantastycznym szóstym miejscu w debiutanckim wyścigu Haasa zalicza jeszcze lepszy, bo piąty rezultat.

Twitter ABCF1: https://twitter.com/abcf1world
Facebook ABCF1: https://www.facebook.com/AbcF1World/
Tag abcf1 na wykopie: https://www.wykop.pl/tag/abcf1/

#abcf1 #f1 #motoryzacja #historia #sport

Możliwość komentowania została wyłączona.