Przypadek rosyjskiego…

Przypadek rosyjskiego tenisisty Andrieja Rubleva pokazuje, jak bardzo oderwane od rzeczywistości są władze Australii. Djokovica wyrzucili za poglądy i rzekome zagrożenie dla zdrowia publicznego, ale wpuścili Rubleva, który przed wylotem do Australii miał pozytywny test na covid.

Piąty zawodnik na świecie spodziewa się w następnej rundzie pojedynku z Marinem Čiliciem, a po triumfie z Litwinem mówił o wyzdrowieniu z koronawirusa.

Rublow zachorował tuż przed rozpoczęciem pierwszego w tym sezonie turnieju wielkoszlemowego i nie było pewności, czy zagra w Melbourne.

„Nie jestem teraz testowany osobiście, ponieważ właśnie przeszedłem przez koronawirusa. Kiedy leciałem do Australii byłem jeszcze pozytywny, ale poziom kovid SS, jak to się nazywa, nie będę kłamał, był bardzo niski i niegroźny. Mogłem wjechać do kraju. Ponadto spędziłem ponad dziesięć dni na kwarantannie – powiedział Rublev.

Rosyjski tenisista podkreślił, że po przyjeździe musiał zrobić test na przeciwciała, a także, że nie wykonał testu PCR.

„Może nadal byłbym pozytywny. Ale nie jestem już zaraźliwy i niebezpieczny. Ponieważ byłem chory, nie robię już testów PCR”.

Niemiec Alexander Zverev powiedział w środę, że gracze nie są regularnie testowani.

„Myślę, że kilku graczy miało koronę, kiedy przybyli. Myślę, że jest ich teraz kilka. Nie testujemy, więc myślę, że gdybyśmy sami przetestowali, byłoby więcej pozytywnych ludzi ”- mówi Zverev.

https://sportklub.rs/tenis/grand-slam/australian-open/dosao-sam-pozitivan-u-australiju-ali-vise-nisam-zarazan/

#koronawirus #sport #tenis #australia #covid19

Możliwość komentowania została wyłączona.